A község református lakóinak korábbi temploma nem a mai református templom helyén állt. Előbbi minden valószínűség szerint a suttyomi falurész előtti teknőben található tejcsarnok helyén állhatott. E fából és vályogból épült templom még nem rendelkezett toronnyal. Rendkívül hányatott sorsú volt őseink e hajléka: három alkalommal is tűzvész martaléka lett. Először 1665-ben. A tűzvész erejéről árulkodik az a tény, hogy a templom harangjai is megolvadtak a hőtől. A következő tűzkár 1774-ben érte az épületet. 1775. április 24-én vasárnap 15 óra körül harmadjára veszett oda a lángokban. A falu nagyobb részével együtt ekkor égett le az iskola, valamint a parókia is. Még ebben az évben újra felépítették templomukat a hívek, sőt a vármegye hozzájárulása után új haranglábbal látták el 1777-ben. Az 1790. évi földrengés azonban ismét romba döntötte s az új templom felépítésére ezúttal már másutt került sor. Egészen pontosan a középkori római-katolikus kőtemplom helyén, a dombtetőn. Még az építkezést is részben annak romjaiból oldották meg a falubeliek.

(Zirci Takarékszövetkezet)

Külföldi átutalás esetén:

Bank neve: Zirci Takarékszövetkezet Csetényi Kirendeltsége
(8417 Csetény Hunyadi u. 1.)
SWIFT kód (BIC kód): TAKBHUHB
IBAN szám: HU38 7390 0047 1105 3026 0000 0000

Újból elkezdjük az adománygyűjtést a templom felújítására. Hónapok óta dolgozunk együtt a szakemberekkel a felújítási terveken. A terveket január 10-én bemutattuk a gyülekezet számára is a vasárnapi istentiszteleten, illetve a presbitérium is elfogadta azokat. Az elmúlt héten került kiírásra az a pályázati felhívás, amelynek keretében lehetővé válik a templom villamos, energetikai és építészeti felújítási, illetve karbantartási munkálatoknak az elvégzése, melynek következtében fűthetővé tesszük templomunkat, és a fűtéshez szükséges energiát napelemekkel fogjuk megtermelni. Így a templomtér fűtése a beruházás elvégzése után nullszaldós lesz. A gépészet és egyéb technikai szükségletek miatt egy új energiaközpont funkciójú melléképület épül napelemes tetőszerkezettel. A terveket hamarosan a honlapunkon is meg fogjuk tudni mutatni minden érdeklődő számára. A maximális támogatási összegre, 50 millió Ft-ra szeretnénk pályázni, amelyhez 12.5 millió Ft-ot önerőként a gyülekezetünknek mellé kell tennie. Ebből jelenleg 8 millió Ft áll rendelkezésünkre. A hiányzó összeget adománygyűjtésből szeretnénk biztosítani. Kérjük, hogy adományával támogassa az előttünk álló templomfelújítást. Ilyen mértékű munkálatokra a templom megépítése óta nem került sor.

Köszönettel és krisztusi szeretettel,

Az Egyházközség Presbitériuma

Csetény, 2016. február 17.

Látványterv

Kedves Adományozók!

Szeretnék tájékoztatást adni arról, hogy december elejére befejeztük a templom tető felújítását. Még karácsony előtt ki is fizettük az RD Master Kft., mint kivitelező, által benyújtott, Jani Péter műszaki ellenőr által ellenjegyzett számlákat. A teljes felújítás a közben felvetődő plusz munkákkal együtt összesen 6.209.555 Ft-ba került. Így a 2015. december 31-ig összegyűjtött adományokat mind felhasználtuk a felújítás során. Számszerűsítve ez 5.085.000 Ft-ot jelent. Még egyszer szeretnénk megköszönni minden adományozónak, hogy hozzájárult a felújítási munkálatokhoz. Csetény Község Önkormányzatától is kaptunk 400.000 Ft támogatást az építkezéshez. Így gyülekezetünknek 724.555 Ft-ot kellett még a költségvetéséből a felújításra költenie.

Krisztusi szeretettel,

Csetény, 2016. február 17.
Újból elkezdjük az adománygyűjtést a templom felújítására. Hónapok óta dolgozunk együtt a szakemberekkel a felújítási terveken. A terveket január 10-én bemutattuk a gyülekezet számára is a vasárnapi istentiszteleten, illetve a presbitérium is elfogadta azokat. Az néhány héten került kiírásra az a pályázati felhívás, amelynek keretében lehetővé válik a templom villamos, energetikai és építészeti felújítási, illetve karbantartási munkálatoknak az elvégzése, melynek következtében fűthetővé tesszük templomunkat, és a fűtéshez szükséges energiát napelemekkel fogjuk megtermelni. Így a templomtér fűtése a beruházás elvégzése után nullszaldós lesz. A gépészet és egyéb technikai szükségletek miatt egy új energiaközpont funkciójú melléképület épül napelemes tetőszerkezettel. A terveket hamarosan a honlapunkon is meg fogjuk tudni mutatni minden érdeklődő számára. A maximális támogatási összegre, 50 millió Ft-ra szeretnénk pályázni, amelyhez 12.5 millió Ft-ot önerőként a gyülekezetünknek mellé kell tennie. Ebből jelenleg 8 millió Ft áll rendelkezésünkre. A hiányzó összeget adománygyűjtésből szeretnénk biztosítani. Kérjük, hogy adományával támogassa az előttünk álló templomfelújítást. Ilyen mértékű munkálatokra a templom megépítése óta nem került sor. A templom felújítására érkező adományokat havonta közzétesszük majd az eddigi gyakorlat szerint. Köszönjük támogatását!

Templomfelújításra érkezett adományok:

2016-ban