Látványterv

Kedves Adományozók!

Szeretnék tájékoztatást adni arról, hogy december elejére befejeztük a templom tető felújítását. Még karácsony előtt ki is fizettük az RD Master Kft., mint kivitelező, által benyújtott, Jani Péter műszaki ellenőr által ellenjegyzett számlákat. A teljes felújítás a közben felvetődő plusz munkákkal együtt összesen 6.209.555 Ft-ba került. Így a 2015. december 31-ig összegyűjtött adományokat mind felhasználtuk a felújítás során. Számszerűsítve ez 5.085.000 Ft-ot jelent. Még egyszer szeretnénk megköszönni minden adományozónak, hogy hozzájárult a felújítási munkálatokhoz. Csetény Község Önkormányzatától is kaptunk 400.000 Ft támogatást az építkezéshez. Így gyülekezetünknek 724.555 Ft-ot kellett még a költségvetéséből a felújításra költenie.

Krisztusi szeretettel,

Csetény, 2016. február 17.
Újból elkezdjük az adománygyűjtést a templom felújítására. Hónapok óta dolgozunk együtt a szakemberekkel a felújítási terveken. A terveket január 10-én bemutattuk a gyülekezet számára is a vasárnapi istentiszteleten, illetve a presbitérium is elfogadta azokat. Az néhány héten került kiírásra az a pályázati felhívás, amelynek keretében lehetővé válik a templom villamos, energetikai és építészeti felújítási, illetve karbantartási munkálatoknak az elvégzése, melynek következtében fűthetővé tesszük templomunkat, és a fűtéshez szükséges energiát napelemekkel fogjuk megtermelni. Így a templomtér fűtése a beruházás elvégzése után nullszaldós lesz. A gépészet és egyéb technikai szükségletek miatt egy új energiaközpont funkciójú melléképület épül napelemes tetőszerkezettel. A terveket hamarosan a honlapunkon is meg fogjuk tudni mutatni minden érdeklődő számára. A maximális támogatási összegre, 50 millió Ft-ra szeretnénk pályázni, amelyhez 12.5 millió Ft-ot önerőként a gyülekezetünknek mellé kell tennie. Ebből jelenleg 8 millió Ft áll rendelkezésünkre. A hiányzó összeget adománygyűjtésből szeretnénk biztosítani. Kérjük, hogy adományával támogassa az előttünk álló templomfelújítást. Ilyen mértékű munkálatokra a templom megépítése óta nem került sor. A templom felújítására érkező adományokat havonta közzétesszük majd az eddigi gyakorlat szerint. Köszönjük támogatását!

Templomfelújításra érkezett adományok:

2016-ban